Політолог: Ми збережемо свою землю тільки тоді, коли зробимо її цінністю для всього людства

Об этом сообщает swoboda.in.ua со ссылкой на СМИ.

Світ навколо нас змінився остаточно. Руйнуються старі союзи держав та утворюються нові. Економіки розвинутих країн все більше орієнтуються на задоволення соціальних потреб свого населення. Транснаціональні корпорації збільшують свою капіталізацію, вже не за рахунок завоювань нових ринків із «старими» пропозиціями, а через стабілізацію задоволення попиту та розгалужене розмаїття власної пропозиції.

Визнані світом вчені говорять про кризу капіталізму у його академічній формі. Цифрові технології набирають неймовірного поширення практично в усіх галузях діяльності людини. Сама людина, здобуваючи нові знання, трансформує навколо себе простір.

Світ вже ніколи не буде таким, як був раніше. Бо змінилися люди, що створюють цей світ. Змінились їх прагнення та розуміння суті речей. Бажання вийшли на перший план, а уміння лише необхідно набути.

Змінились люди. Їх відчуття та розуміння того, яким має бути світ. Матеріальні блага навряд чи відійдуть у небуття, але нас чекає переусвідомлення цінностей. Світ не буде наповнюватись новими винаходами. Найближчим часом (до 40 років) усі технічні винаходи будуть лише вдосконалюватись, набуваючи більш комфортних та ефективних форм для застосування.

Не слід очікувати технічного прориву у винаходах. Слід очікувати впорядкування у використанні надбань минулого сторіччя. На перше місце виходить організація буття. Наявність неймовірного розмаїття технічних засобів навколо нас повинно бути переосмисленим, застосованим нами у своєму щоденному житті. Людство чекає період не бурхливого розвитку у царині винахідництва, а бурхливий період впорядкування, облаштування та комфортизації свого життя.

Так говорять сучасні авторитетні мислителі. У великому розмаїтому світі утворилися певні можливості для країн, які до цього були «неважливими». А саме ті, що часом здаються неважливими, здатні зробити те, що вважається неможливим. Сьогодні, отаке «вікно» чекає на Україну. Воно саме в методах організації життя. В методах регуляції стосунків в просторі можливостей.

А Україна – це місце, де те, що здається неможливим, може стати реальністю. Українці – саме ті люди, що здаються неважливими, але роблять те, що здавалось неможливим.

Сьогодні ми можемо дати світу місце для реалізації можливостей. Те місце, де впорядковане буття дає можливість планувати життя на найближчі сто років.

Впровадження простору простих людських цінностей дасть можливість залучити на свої землі найкращих людей з усього світу. І це не знищить українську цивілізацію, це зробить її тільки сильнішою.

Створити умови та забезпечувати їх реальність – це завдання української еліти. Тоді держава набуває нормальних рис, притаманних регулятору. Не примус, а регуляція. Це головна форма організації відносин.

Створити простір, оптимізувати його в рамках основних завдань. А основні завдання прості та зрозумілі – справедливість, безпека, добробут.

Нас робить українцями не стільки володіння землею предків, скільки шанування прадавніх духовних традицій, настанов щодо організації простору стосунків. Щирість до друзів та ненависть до ворогів. Щедрість в стосунках із людьми, з якими робимо спільну справу. Для нас немає значення колір шкіри та мовні пристрасті, для нас має пріоритет лише визнання наших цінностей за головні. Домінування ціннісного, духовного простору над світом речей – риса української цивілізації.

Ми повинні зберігати свій спосіб життя, свою національну ідею. Ми її втілювали в життя багатьма поколіннями. Наша національна ідея в наших рисах, мові, піснях, в усьому тому, що дає нам чітке визначення – «українці». Настав час ставити перед нами цивілізаційне завдання. Визначити місце України у світі. Заснувати соціальний простір, що буде визнаватись як український автентичний та буде охоронятись силами всього світу.

Це так, як мати надзвичайної краси та цінності перлину. ЇЇ можна охороняти та берегти силами одного роду, якому вона належить. Проте рано чи пізно цю цінність, перлину в нас відберуть. Найкращим виходом є популяризувати ту цінність в світі. Зробити її цінністю для людства. І тоді кожен, хто посягнув на цю цінність, стане ворогом усього людства. Експансія культурної цінності – це найкращий спосіб збереження. При цьому сама цінність-перлина залишиться в місці свого народження-перебування. До неї будуть їхати звідусіль люди, щоб віддати шану.

Ми зможемо зберегти свою країну, свій порядок буття, виключно поділившись ним з усім світом. Ми збережемо свою культуру тільки поділившись нею. Ми збережемо свою землю тільки тоді, як зробимо її такою самою цінністю для всього людства, якою вона є для нас.

Вікно можливостей – сукупність факторів, чинників та подій, що можуть призвести до переходу об’єкту на якісно інший рівень існування. Потрапляння у вікно можливостей може відбутись лише за умов адекватності параметрів стану об’єкту до параметрів «вікна».

Нам, українцям, лише необхідно формалізувати простір своїх природніх стосунків під необхідні світу параметри та гарантувати існування простору тих стосунків протягом наступних ста років...

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Олександр НОВОХАТСЬКИЙДжерело статті: “http://uainfo.org/blognews/1557821704-mi-zberezhemo-svoyu-zemlyu-tilki-todi-koli-zrobimo-yiyi-takoyu.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя